Społeczna Akademia Nauk

Witamy w Strefie Studenta

Logowanie:

Login:

Hasło:

×

Witamy w Strefie Studenta

Pomoc:

Niektóre z podstron chronione są hasłem i są dostępne tylko dla studentów Społecznej Akademii Nauk.

Przykładowe dane potrzebne do poprawnego zalogowania się:

Login » Twój numer albumu np.: 14206 (Nie znasz numeru albumu? sprawdź go w prawej części okienka)
Hasło » Cztery pierwsze cyfry Twojego numeru PESEL złączone z pierwszą literą imienia matki, np.: 8406m (mała litera).
×

Niebezpieczne dopalacze

Niebezpieczne dopalacze


O tym z jakimi zagrożeniami współcześnie mierzą się młodzi ludzie, na co są narażeni, jakie konsekwencje ponoszą dokonując ryzykownych wyborów i jakie w tej rzeczywistości wyzwania stoją przed pedagogiką, rozmawiano dzisiaj podczas konferencji naukowej zorganizowanej przez Społeczną Akademię Nauk.

Dopalacze - termin, który na stałe wpisał się w leksykon języka polskiego wymyślił przed laty profesor doktor habilitowany Mariusz Jędrzejko. Dopalacze to wyjątkowo niebezpieczne nowe narkotyki, które mocno uzależniają, i tak naprawdę nikt nie jest w stanie przewidzieć jakie spustoszenie w organizmie są w stanie spowodować.

Około 15 tysięcy zatruć dopalaczami rocznie odnotowywanych jest w Polsce. Jeszcze bardziej przerażające jest to, że mimo wydawałoby się rosnącej świadomości, po te niebezpieczne narkotyki nowej generacji nadal sięgają kolejni młodzi ludzie. Dlatego Społeczna Akademia Nauk od 1 czerwca chce uruchomić Akademię Profilaktyki.

Źródło- http://www.ebelchatow.pl/content/niebezpieczne-dopalacze

W III Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej „Pedagogika w służbie instytucjonalnej profilaktyki zagrożeń i patologii społecznych oraz resocjalizacji” brali również udział studenci resocjalizacji z profilaktyką społeczną i prewencją kryminalną Społecznej Akademii Nauk Wydział w Bełchatowie.

Zapraszamy do zapoznania się z programem konferencji.

Autor: Kryspina Rogowska

galeria zdjęć


           
Akademia Profilaktyki SAN to platforma edukacyjna ukierunkowana na upowszechnianie najnowszych rozwiązań metodycznych oraz wiedzy w zakresie profilaktyki społecznej i profilaktyki zachowań ryzykownych i uzależnień. Działamy poprzez: badania i diagnozy społeczne; studia naukowe i analizy problemów; nowoczesne wydawnictwa – tradycyjne i multimedialne; konferencje i warsztaty metodyczne oraz zajęcia edukacyjno-profilaktyczne adresowane m.in. do: rad pedagogicznych placówek oświatowych (szkół, przedszkoli, bibliotek), opiekuńczo-wychowawczych i resocjalizacyjnych, uczniów i rodziców; konferencje i seminaria naukowe; warsztaty metodyczne dla kuratorów sądowych, zespołów ratownictwa medycznego, samorządowych komisji rozwiązywania problemów alkoholowych, straży miejskich i gminnych. zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą!